Opłaty za przedszkole

Szanowni Rodzice

Informujemy że w związku z awarią systemu rozliczeniowego w Miejskim Centrum Obsługi Oświaty podane kwoty do zapłaty mogą ulec zmianie i ewentualne nadpłaty lub niedopłaty zostaną rozliczone w następnym miesiącu.

Przedszkole jest jednostką budżetową, której działalność finansowana jest przez Gminę Miejską Kraków oraz rodziców (prawnych opiekunów) - w formie comiesięcznej odpłatności za pobyt dziecka w przedszkolu.
- Wysokość odpłatności za pobyt dziecka w przedszkolu reguluje Uchwałą nr XCVII/2509/18 Rady Miasta Krakowa z dnia 14 marca 2018r. w sprawie określenia wysokości opłat za korzystanie z wychowania przedszkolnego uczniów objętych wychowaniem przedszkolnym w przedszkolach prowadzonych przez Gminę Miejską Kraków

Godziny od 8:00 do 13:00 to czas przeznaczony na bezpłatne nauczanie, wychowanie i opiekę.
§ 3 ust. 1 pkt 2 Za każdą godzinę korzystania przez dziecko w wieku do lat 5 z nauczania, wychowania i opieki, o których mowa w ust. 1 pkt 1 ustala się opłatę w wysokości:
1) 1,30 zł,
2) 0,65 zł – dla rodzin objętych Programem pn. Krakowska Karta Rodzinna 3+.
3) 0,65 zł – dla rodzin objętych Programem pn. Kraków dla Rodziny „N”.
4) 0,00 zł - dla rodzin objętych Programem pn. Krakowska Karta Rodzinna 3+ oraz Kraków dla Rodziny „N”

Rodzice dzieci 6-letnich realizujących obowiązek rocznego przygotowania przedszkolnego (zgodnie z Uchwałą nr LXII/1374/17 Rady Miasta Krakowa z dnia 11 stycznia 2017 r. w sprawie określenia wysokości opłat za korzystanie z wychowania przedszkolnego dzieci w wieku do lat 5 w przedszkolnych prowadzonych przez Gminę Miejską Kraków) ponoszą jedynie opłaty za korzystanie przez dziecko z wyżywienia.

Dzieckiem 6-letnim jest dziecko, które rozpoczyna edukację przedszkolną od nowego roku szkolnego (od września), w roku (kalendarzowym), w którym kończy 6 lat (niezależnie od tego czy następuje to 1 stycznia, czy też 31 grudnia danego roku).

Opłata miesięczna pobierana jest z dołu, za ilość dni obecnych. Opłata obliczana jest w oparciu o elektroniczny system ewidencji czasu pobytu dziecka w przedszkolu.
Obowiązkowy termin opłaty za przedszkole: do 10 każdego miesiąca na rachunek bankowy:

Miejskie Centrum Obsługi Oświaty w Krakowie
ul. Ułanów 9

Numer konta: 25 1020 2892 0000 5502 0590 3374

w tytule przelewu wpisujemy imię i nazwisko dziecka

- Koszt wyżywienia dziecka pokrywają w całości rodzice (prawni opiekunowie), odpowiednio do ilości spożywanych posiłków w rozliczeniu miesięcznym.
Od 1 września 2023r. obowiązują te same stawki żywieniowe:
1 posiłek - 6,60 (obiad)
3 posiłki -11,00 zł ( śniadanie, obiad, podwieczorek)
2 posiłki - 8,80 zł ( śniadanie i obiad lub obiad i podwieczorek)

Stawka żywieniowa w całości przeznaczona jest na zakup artykułów żywnościowych do przygotowania posiłków.
Opłata za wyżywienie dziecka nie podlega naliczeniu w przypadku nieobecności dziecka w przedszkolu.

Godziny odbioru dzieci:
- po obiedzie - 12:45 - 13:10
- po podwieczorku - 15:00 - 17:20
Ponadto prosimy o punktualne przyprowadzanie dzieci - najpóźniej do godziny 9:00 (Później przedszkole będzie zamykane). Wyjątkowe sytuacje proszę zgłaszać nauczycielom w grupach.