Jesteś tutaj:
  2. Rekrutacja

Rekrutacja

W dniach od 20 maja - 3 czerwca 2024 r. odbywa się rekrutacja uzupełniająca na rok szkolny 2024/2025. Przedszkole dysponuje 3 wolnymi miejscami. Wnioski o przyjęcie do przedszkola wraz z innymi dokumentami wymaganymi w postępowaniu rekrutacyjnym należy składać w formie papierowej w sekretariacie przedszkola. Komisja rekrutacyjna ponad to informuje, że w przypadku złożonych wniosków o przyjęcie z taką samą liczbą punktów, decyduje kolejność złożonych wniosków.

REKRUTACJA DO SAMORZĄDOWEGO PRZEDSZKOLA NR 83 W KRAKOWIE NA ROK SZKOLNY 2024/2025

Zapisy do Samorządowego Przedszkola Nr 83 w Krakowie odbywają się w dniach 1-29 marca 2024 roku. Elektroniczny serwis rekrutacyjny dla rodziców funkcjonować będzie od 1 marca 2024 roku na stronie https://portaledukacyjny.krakow.pl/196467,artykul,rekrutacja_do_przedszkoli.html– rekrutacja do przedszkoli.

Rekrutacja na rok szkolny 2024/2025 odbywa się za pomocą systemu elektronicznego. System rekrutacji oparty jest o jednolite kryteria naboru.
Do przedszkola dzieci zapisywane są jeden raz, na cały etap edukacji przedszkolnej w danej placówce. W kolejnych latach rodzice składają jedynie deklaracje dotyczące kontynuowania edukacji przedszkolnej.
Terminarz w postępowaniu rekrutacyjnym:

od 21 do 29 lutego 2024 r. (do 12 godziny) przyjmowanie deklaracji o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego

od 1 do 29 marca 2024 r. (do 16 godziny) złożenie wniosku o przyjęcie do przedszkola wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym (elektroniczny zapis, wydruk wniosku i dostarczenie go do przedszkola)

od 1 marca do 3 kwietnia 2024 r. weryfikacja przez komisję rekrutacyjną wniosków o przyjęcie do przedszkola i dokumentów potwierdzających spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym, w tym dokonanie przez przewodniczącego komisji czynności, o których mowa w art.150 ust. 7 ustawy Prawo oświatowe

19 kwietnia 2024 r. podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych

od 22 kwietnia do 7 maja 2024 r. potwierdzenie przez rodzica kandydata woli przyjęcia w postaci pisemnego oświadczenia

8 maja 2024 r. podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych oraz liczby wolnych miejsc